Patrizia Volpato

Patrizia Volpato, zakladateľka a umelecká riaditeľka vyrastala v Benátkach, v otcovej spoločnosti, zaoberajúcej sa ručne fúkaným sklom. Z rodinného prostredia získanú vášeň a lásku k tradičnej výrobe skla skombinovala s produkciou svietidiel a v roku 1980 založila svoju vlastnú spoločnosť Lamp. Jej kolekcie svietidiel v klasickom a elegantnom štýle, vychádzajúcom z kultúry a histórie Benátok sa skoro stali populárnymi na domácom trhu. Muránske sklo a vzácny kryštál boli kľúčovými elementami produkcie spoločnosti. Po pevnom usadení sa na domácom trhu spoločnosť prešla za svoj horizont a prikročila k inovácii dizajnu od tradičnej klasiky po jednoduchý moderný štýl.

V snahe byť ešte viac rozpoznateľnou vo svetelnom priemysle sa spoločnosť v roku 2009 oficiálne premenovala na Patrizia Volpato. V súčasnosti, reagujúc na požiadavky zákazníkov, v súčinnosti s kreatívnou povahou Patrizia Volpato realizuje čoraz viac veľkolepých svetelných inštalácií, ktoré vyjadrujú zručnosť benátskych majstrov, často v spojení s inovatívnym dizajnom.

Dnes, po viac ako 35 rokoch pôsobenia sa myšlienka udržiavania remeselnej tradície výroby skla s integráciou nových materiálov a talianskeho dizajnu stala základnou hodnotou spoločnosti Patrizia Volpato.

Patrizia Volpato úzko spolupracuje s architektmi a dizajnérmi, s touto kreatívnou sférou, ktorá je pre spoločnosť inšpiratívnou a objavujúcou v oblasti dizajnu, materiálov a technológií. Vďaka ich kreativite a odhodlaniu Patrizia Volpato navrhuje nové svetelné riešenia a ponúka množstvo možností s garanciou kvality v duchu „talianskeho dizajnu“, ktorý je ovocím historického, umeleckého a kultúrneho dedičstva tejto krajiny.

„Ak si to viete predstaviť, my to dokážeme uskutočniť.“ Toto je slogan, ktorý opisuje to, čo Patrizia Volpato robí a o čo sa neúnavne a s entuziazmom snaží.